Odzież antykomarowa

Nie masz ochoty być znowu pogryziona przez insekty – możesz spryskać się repelentem albo postawić na najlepszą ochronę przed komarami, czyli odzież Mosquito Proof. Niektórzy producenci opryskują swoje ubrania specjalnymi środkami chemicznymi, które zniechęcają komary do zbliżania się do tkaniny, takie rozwiązanie jednak może podrażniać skórę i z czasem staje się coraz mniej wydajne. Na tym tle wyróżnia się marka Jack Wolfskin, której technolodzy zaprojektowali wyjątkowy, gęsto tkany, ale oddychający materiał, uniemożliwiający przebicie się bzyczącym krwiopijcom. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się nie tylko nad jeziorem, ale również podczas podróży w egzotyczne rejony świata.

na stronę
 1. Kurtka damska LAKESIDE JACKET W light moss
  Kurtka damska LAKESIDE JACKET W light moss

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 390,99 zł
 2. Bluza damska Fjallraven Ovik Fleece Hoodie dark grey
  Bluza damska Fjallraven Ovik Fleece Hoodie dark grey

  Fjallraven

  Cena 719,99 zł Od 579,99 zł
 3. Spodnie damskie Fjallraven Barents Pro Trousers dark grey
  Spodnie damskie Fjallraven Barents Pro Trousers dark grey

  Fjallraven

  Cena 719,99 zł Od 579,99 zł
 4. Spodnie damskie LAKESIDE PANTS W khaki
  Spodnie damskie LAKESIDE PANTS W khaki

  Jack Wolfskin

  Cena 439,99 zł Od 299,99 zł
 5. Koszula damska LAKESIDE ROLL-UP SHIRT W light jade
  Koszula damska LAKESIDE ROLL-UP SHIRT W light jade

  Jack Wolfskin

  Cena 359,99 zł Od 287,99 zł
 6. Kurtka damska LAKESIDE JACKET W light jade
  Kurtka damska LAKESIDE JACKET W light jade

  Jack Wolfskin

  Cena 449,99 zł Od 359,99 zł
 7. Kurtka damska LAKESIDE JACKET W midnight blue
  Kurtka damska LAKESIDE JACKET W midnight blue

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 390,99 zł
 8. Damskie spodnie trekkingowe LAKESIDE PANTS W dusty grey
  Damskie spodnie trekkingowe LAKESIDE PANTS W dusty grey

  Jack Wolfskin

  Cena 389,99 zł Od 233,99 zł
 9. Damskie spodnie trekkingowe LAKESIDE PANTS W midnight blue
  Damskie spodnie trekkingowe LAKESIDE PANTS W midnight blue

  Jack Wolfskin

  Cena 389,99 zł Od 233,99 zł
na stronę

Postaw na odzież antykomarową i nie daj się insektom!

Istnieje kilka sposobów na zapobieganie swędzącym i czasem niebezpiecznym ukąszeniom. Możemy starać się unikać stojącej wody i starać się nie wyjeżdżać w tropiki, postawić na chemiczne środki takie jak repelenty, które potrafią być na dłuższą metę niebezpieczne również dla nas, wypróbować ludowe sposoby (np. nasmarować się olejkiem z trawy cytrynowej) lub po prostu odpowiednio się ubrać. Insekty niestety potrafią przebić się przez większość standardowych tkanin, ale producenci odzieży outdoorowej znaleźli sposób i na to. Niektóre marki stawiają na pokrywanie swoich ubrań specjalnymi środkami odstraszającymi insekty – to rozwiązanie ma jednak kilka wad, przede wszystkim nie jest w pełni bezpieczne dla skóry i z czasem przestaje działać. Jack Wolfskin natomiast opracował specjalną technologię i stworzył gęsto tkany, miękki i oddychający materiał, który w swojej istocie jest niepenetrowalny przez owady. Cała kolekcja Lakeside sprawi, że w każdym miejscu będziesz czuła się bezpiecznie.

Damskie ubrania antykomarowe to nie tylko koszule i spodnie

Przed owadami powinniśmy chronić się równomiernie, dlatego też w serii Mosquito Proof znajdziemy zarówno spodnie, sukienki, koszulki, koszule, kurtki i nakrycia głowy z wysuwaną moskitierą. Ubranie się w cały zestaw to dobry pomysł nie tylko na grilla nad jeziorem, ale też na wyjazd w egzotyczne strony świata, gdzie panuje wysoka temperatura, a komary mogą przenosić różne choroby. Sam materiał cechuje się dużą oddychalnością i posiada skuteczny filtr UV, dzięki czemu bardzo wygodnie się go nosi nawet w pełnym słońcu.

Odzież antykomarowa to ochrona, ale też funkcjonalność

Cała kolekcja damskich ubrań antykomarowych zostałą przygotowana dla podróżniczek, które nie boją się wyzwań. Mnogość kieszeni, funkcjonalnych rozwiązań i design, który przywodzi na myśl podróż po safari sprawia, że ta kolekcja stanie się obowiązkowym atrybutem każdej odważnej turystki. Seria Mosquito Proof utrzymana jest w kolorach ziemi, które sprawiają, że te ubrania doskonale komponują się ze sobą i dobrze zgrywają się z niemalże każdym stylem ubioru.

© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.